Bonbonjär silver Conrad Schröder
2019-12-17
712393
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
BONBONJÄR på fot, silver, dansk empire, Frederik VI, godronerat liv, uppsvängda hänklar, punsad bladdekor, stämplad Conrad Schröder, Köpenhamn 1838, probör Christian Olsen Möller, höjd ca 17,5, längd ca 21 cm, vikt ca 353 g
Spår av invändig förgyllning, liv med gravyrer