Såskanna silver Joachim Flodin
2019-12-13
711863
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
JOACHIM FLODIN, såskanna på fot, silver, kupa uppburen av en psykopomp, uppsvängd hänkel, dekor med lejonmaskaroner, invändigt förgylld, stämplad Stockholm 1814, höjd med hänkel 16 cm, vikt 193 g
Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet
Något sned