Palmbladsbok
2019-12-09
711640
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
PALMBLADSBOK, Sydostasien, 1800/1900-tal, sannolikt Sydindien, skriven på sanskrit, längd ca 42 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage