Kåsa 1700-tal
2019-12-10
711576
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
KÅSA, silver, 1700-tal, oval på rund fot, livet med drivna runda bucklor och punsad dekor, hänkel med stiliserad mussla och hänkel med ringhänge, oidentifierad stämpel invändigt, längd ca 15 cm, vikt 68 gram
Smärre slitage, mindre bristning