Pelle Åberg oljemålning
2019-12-10
711414
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
PELLE ÅBERG (1909-1964): Stilleben, signerad Pelle Åberg, olja på pannå, ca 62x52 cm
Proviniens: Tavlan såld av konstnärens fru 1939, därefter i arv till nuvarande ägare.
Krackelyr