Terrin Kina 1700-tal
2019-12-13
711262
| Klubbat belopp | 500 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
TERRIN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av strödda blommor i underglasyrblått, höjd ca 18, längd 23 cm
Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet
Lagad (varit i två delar), slitage, nagg, lagad hänkel (ej snyggt)