Snusdosor silver
2019-12-08
711139
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SNUSDOSOR, 2 st, silver, den ena med importstämpel, andra med GAB Johan Theodor Palmgren, Norrköping 1911, graverad dekor, höjd ca 2-2,5, längd 9x5 resp. 9x4,5 cm
Spår av invändig förgyllning, slitage, båda med gravyrer