Ljusstakar brons
2019-12-07
711008
| Klubbat belopp | 2 800 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LJUSSTAKAR, 1 par, 18/1900-tal, , förgylld delvis patinerad brons, dekor av bevingade blomster, rakt konande skaft med kannelyrer på trepassfot med tassfötter, lösa ljusmanschetter, ca 26,5 cm