Gräddkanna silver
2019-12-05
710496
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
GRÄDDKANNA, silver, Stockholm 1836, vikt ca 96 g.
Invändigt förgylld. Hänkel med svängd form. H 9,5.
Graverat monogram.
Smärre repor