Urna Kina 1900-tal
2019-12-09
710476
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
URNA, sexkantig, med lock, porslin med polykrom emaljdekor. 1900-talets andra hälft, Kina, höjd ca 34 cm
Lock med nagg