Såssnipor silver
2019-12-13
710457
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SÅSSNIPOR, 2 st., snarlika, silver, rokokostil, 1900-tal, spår av invändig förgyllning, pärlstavsdekor, 4 fötter i form av rocailler, handtag med blomdekor, svenska importstämplar, höjd 11, längd 18 cm, vikt ca 571 g
Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet