Ljuskrona oscariansk
2019-12-05
710380
| Klubbat belopp | 7 400 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-talets slut, oscariansk, förgylld stomme i mässing, för 12 ljus, elektrifierad, behängd med olikformade slipade prismor, total höjd ca 96, diameter 78 cm