Gräddkanna silver
2019-12-13
710333
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FRIEDRICH PETSCHLER, gräddkanna, silver, invändigt förgylld, bukigt liv, på kulfötter, uppsvängd hänkel, Göteborg 1815, höjd 11 cm, vikt 141 g
Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet
Bucklor och lagning