Gräddkanna silver
2019-12-13
710328
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
GRÄDDKANNA, silver, svärtat trähandtag, dekor med festonger och akantusblad, bröst med graverad vapensköld, Frankrike 1800-tal, stämplar för export till Holland, höjd 16,5 cm, vikt 293 g
Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet
Repor, fotring med mindre slag