Osmansk silverbägare
2019-12-05
710184
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
BÄGARE, silver, Osmanska riket, sultan Abd Al-HAMID II, omkring 1876-1909, delvis förgylld, höjd ca 8, total vikt ca 73 g
Smärre åldersrelaterat slitage