Golvvas Kina
2019-12-02
709318
| Klubbat belopp | 700 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
GOLVVAS, porslin, Kina, 1900-talets början, balusterformad, dekor av blommor och fåglar i underglasyrblått, höjd ca 58 cm
Bruksslitage, nagg vid mynningen