Ljuskrona
2019-12-02
709213
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets början, mitteuropa, stomme i mässing, 8 ljusarmar, olikformade prismor, prismor i t.ex. druvklasar, höjd exkl. kedja ca 50, diameter ca 42 cm
Obetydligt slitage