Gunnar Asplund vägglampor 2 st
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GUNNAR ASPLUND, vägglampor, 2 st, för Asea, 1900-talets första del respektive mitt, gjutjärn samt metall, ena märkt Asea Belysning samt med otydligt modellnummer, andra märkt med etikett, glaskupor med inneslutna luftbubblor, längd 44 respektive 32 cm
Bruksslitage, ej funktionstestade, SAV garanterar ej funktionen, den äldre med lös ljusarm samt lös sockel
708378
2019-11-30