Ljuskrona 1900-tal
2019-12-01
707961
| Klubbat belopp | 500 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSKRONA, stomme i mässing, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, behängd med olikslipade prismor, invändigt elektrifierad, 3 ljuspunkter, höjd ca 60 cm