Ljuskrona allmoge 1800-tal
2019-12-08
707830
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
LJUSKRONA, sk "fattigmanskrona", allmoge, 1800-tal, metall, 11 ljusarmar, behängd med toffsar av bleckplåt, höjd ca 65 cm, diam ca 65 cm
Ytrost, lagningar, saknar delvis dekorelement