Tallrikar Kina 1700-tal
2019-11-28
707798
| Klubbat belopp | 3 800 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TALLRIKAR, 14 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), varierande dekor i underglasyrblått, en av djup modell, diameter ca 23 cm
Nagg, sprickor