Fat Kina 1700-talets slut
2019-11-27
707661
| Klubbat belopp | 500 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oval form, konturerat brätte, dekor i underglasyrblått, längd ca 27 cm
Glasyrnagg