Ljuskrona barockstil
2019-11-28
707425
| Klubbat belopp | 3 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSKRONA, barockstil, omkring 1900-talets mitt, 6 ljusarmar, stomme i mässing behängd med olikslipade prismor, elektrifierad, total höjd ca 62, exkl. kedja och taksockel.
Smärre slitage. Renoverad. Enstaka mindre prisma saknas