Dosor samt hänge silver
2019-11-26
707196
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
DOSA, silver, Moskva 1860-tal, graverad dekor, SNUSDOSA, silver, möjligen Ryssland, niello, svensk importstämpel, HÄNGE, religöst skyddshelgon, förgyllt silver, probör Ivan Sergeyevich Lebedkin, 6,5x4 resp. 9x4,5 cm, vikt 199 g