Bägare 2 st
2019-12-01
706635
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BÄGARE, 2 st, silver, D.U Norrman, Lidköping, 1828 respektive oidentieferad mästare, 1769, båda med trambolerad dekor blommor oich blad, höjd 8-8,5 cm.
Bucklor, slitage, en med lagad botten.