Golvvas, Kanton
2019-11-26
706231
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
GOLVVAS, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, Kanton, med hänklar, emaljfärger, höjd ca 62 cm
Ingår i temaauktionen Samlarhem
Åldersrelaterat slitage, mindre avslag kring hänklar, relieffdekoren samt vid mynning