Ragnhild Nordensten
2019-11-25
706003
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
RAGNHILD NORDENSTEN (1888-1951): (2) "Solens hästar" och "Oväder", signerade och daterade 1917 respektive 1913, etsningar, bildmått ca 24,5x20,5 cm respektive 25,5x26 cm,
Ingår i tema-auktionen Kvinnliga konstnärer
Gulnader, fläckar