Ljuskrona
2019-11-26
705999
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
LJUSKRONA, Italien, 1900-talets första hälft, 5 ljusarmar, stomme i bronserad metall, prismor i form av blommor i färgat och klarglas, trädda glaspärlor på armarna, höjd (utan kedja) ca 50, diameter 36 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage