Gustavianska appliquer med prismor
2019-12-04
705996
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 EUR |
VÄGGAPPLIQUER, ett par, för 3 ljus, gustavianska, Stockholm 1700-talets slut, stomme av bränd förgylld brons med vädursmaskaroner, behängd med olikslipade prismor, höjd 58 cm, bredd 24 cm
En ljusmanschett saknas