Petter Davidsson bägare silver
2019-11-29
705928
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
PETTER DAVIDSSON, bägare, silver, godronerad fotring, invändigt förgylld, stämplad Petter Davidsson (mästare Norrköping 1750-1779), 1776, höjd 10 cm, vikt 92 g
Bucklor