Yrjö Edelmann
2019-11-21
705203
| Klubbat belopp | 1 800 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
YRJÖ EDELMANN (1941-2016): Stringed Blue Ocean, signerad och numrerad 663/1500, färglitografi, bladmått ca 61x44 cm,
Litografierna är tryckta av Arne Andersson, Stockholm 2001.