Hovedvandsæg / luktdosa silver Thomas Jensen
Klubbat för:
2 000 SEK
Arviointi
3 000 SEK
Kuvaus
HOVEDVANDSÆG / LUKTDOSA, silver, Danmark, dekor med festonger och fasettslipade glasbitar, delvis graverad, stämplad Thomas Jensen den yngre (1797-1853), stadsstämpel Åbenrå, undersida med ägarmonogram samt årtal 1824, höjd 11 cm
PROVENIENS: Stopalo
Kuntoraportti
Ngt. sned, spår av invändig förgyllning
704742
Päivämäärä:
2019-11-24