Empire vägglampetter ett par
2019-12-04
704718
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 600 EUR |
VÄGGLAMPETTER, empire. Ryssland/Frankrike tidigt 1800-tal, förgylld och patinerad brons, övre delen med ängel och palmettdekor nertill, höjd 36 cm.
Övre palmettdekor bakom ljusarmen saknas