Ikon
2019-11-26
704657
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
IKON, S:t Simon av Verkhotura, Centrala Ryssland, 1800-talets mitt, tempera och olja på pannå.
Text på baksidan (in Russian: "Denna ikon beställdes av Maria Basil Kovylina" ca 22 x 17 cm
Ingår i tema Samlarhem
Stötmärken, färgbortfall, retuscher, slitage