Tvättfat och Kendi 1700-tal
Klubbat för:
300 SEK
Arviointi
1 500 SEK
Kuvaus
TVÄTTFAT, KENDI, 2 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), "Clobbered", senare målad dekor i svart och guld, höjd ca 34, diameter 36 cm
PROVENIENS: Stopalo
Kuntoraportti
Senare bemålning, skador, avslag, lösa delar medföljer
704346
Päivämäärä:
2019-11-24