Örhängen 1 par guld och silver diamanter
2019-11-22
703941
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 11 000 SEK |
ÖRHÄNGEN, 1 par, 14 k guld (56) samt silver, 2 pendeloqueslipade smaragder ca 0,70 ct/st, 60 små diamanter med rosen-, åttkant- och briljantslipning, rysk fattning med stämplar för Sovjet 1927-1959, höjd 2,2 cm, vikt ca 5,7 g, etui ej i original medföljer
Flertalet stenar med hack och skador