Tidskriften Punch 60 volymer
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PUNCH (60). Tidskriften Punch. (Punch, or the London Charivari). Vol 40-99. Årgång 1860-90.
Rikt illustrerade. Samtida bruna hfrbd. 60 vol.
Proveniens: Friherre Emanuel Thure Cederström (1848 - 1920), Krusenbergs herrgård, Alsike socken, Uppland.
Ej genomgångna. 8 första volymerna hårt nötta och delvis skadade. Övriga delvis nötta band, några sprickor i falsar, vissa skador.
703477
2019-11-18