Bojaner Kina 1700-tal
2019-11-24
703198
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BOJANER, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), ovoid form, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, höjd ca 22 cm
PROVENIENS: Stopalo
Skador och lagningar