Kaffeservis silver
2019-11-18
702465
| Klubbat belopp | 2 800 SEK |
| Utropspris | 3 600 SEK |
KAFFESERVIS, 3 delar, silver, rokokostil, graverad, stämplad GAB Stockholm 1917, höjd på kannan ca 23 cm, samlad vikt ca 1.118 gram, kontrollstämplade
Skador: 1 distanring överst kannans handtag saknas, liten buckla på sockerskålen, repor