Skål samt etageask Kina
2019-11-15
702288
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SKÅL, ETAGEASK, 2 st., porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, dekor i järnoxid, emaljfärger, sepia samt guld, höjd ca 5-12, diameter 9-18 cm
Nagg, slitage, tejprester