Vas Kina
2019-11-14
702239
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
VAS, porslin, Kina, med Qianlong märke undertill, 1900-talets andra hälft, rödglaserad med guldekor i form av drakar med den flammande pärlan, höjd 48,5 cm.
Slitage.