Palmbladsbok
2019-11-26
701495
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
PALMBLADSBOK, Sydostasien, 1800/1900-tal, sannolikt Sydindien, skriven på sanskrit, längd ca 42 cm
Ingår i temaauktionen Samlarhem
Bruks och åldersrelaterat slitage