Ljuskrona 1800-tal
2019-11-13
701218
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-talets slut, oscariansk, stomme i mässing, behängd med olikformade slipade prismor, 8 ljusarmar, höjd ca 81, diameter 43 cm
Nagg kan förekomma