Ljuskrona 1800-tal
2019-11-13
701216
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-talets slut, oscariansk, stomme i mässing, behängd med olikformade slipade prismor, 12 ljusarmar, höjd ca 90, diameter 62 cm
Nagg kan förekomma