Figuriner
2019-11-26
701203
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
FIGURINER i form av fohundar, (8) 4 par, svart alabaster, kalcit samt jade (nefrit), höjd mellan ca 6,5-9,5 cm
Ingår i temaauktionen Samlarhem
Ett stort nagg på sockeln på en av de i svart alabaster, mindre nagg och slitage