Børge Mogensen 1 par fåtöljer
2019-11-14
701156
| Klubbat belopp | 6 000 SEK |
| Utropspris | 7 000 SEK |
BØRGE MOGENSEN, fåtölj, 1 par, modellnummer "2207", Fredericia Møbelfabrik, Danmark, formgiven 1963, etikettmärkta, ben i valnöt, klädd i mörkbrunt skinn, sitthöjd ca 46 cm
Bruksslitage, patina, repor, fläckar