Skål Kina 1700-tal Famille rose
2019-11-15
700792
| Klubbat belopp | 750 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
SKÅL, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av blommor och qilin i emaljfärger, järnoxid samt guld, höjd ca 10, diameter 23 cm
Lagningar