Agatdosa
2019-11-26
700712
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
DOSA, 1800-talets slut, agat samt förgylld brons, höjd ca 4,5 samt 8,5x5,5
Ingår i temaauktionen Samlarhem
Bruks och åldersrelaterat slitage