Perukstockar Kina 1900-tal
2019-11-15
700692
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
PERUKSTOCKAR, 1 par, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, hexagonal form, dekor av figurscener i emaljfärger, järnoxid samt sepia, kalligrafi, botten med märke, höjd ca 29 cm
Krackeleringar, glasyrsprickor