Verner Panton ´´Moon´´ taklampa
2019-11-09
699765
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
VERNER PANTON (Danmark, 1926-1998) ´´Moon´´ taklampa, 1900-talets senare del, formgivningsår 1960, med diskformade lameller i vit lackerat metall av olika storleker, diameter ca 35 cm
Ej funktionstestad, smärre slitage